Zapraszam na 2. FotoCzuły Koniec Lata

Zapraszamy na 2. FotoCzuły Koniec Lata – 26-27 sierpnia 2023, plenerowy piknik i nieformalne wydarzenie dla fotografujących, miłośników dobrej fotografii i mądrych podróży, związanych z grupą Fotografowanie w Podróży.Tematem spotkania będzie “daleko-blisko” – pojęcie dystansu w fotografii, organizatorem pikniku jest Fundacja Czuła Stodoła i Akademia Fotografa w Podróży. Wstęp jest wolny.

Impreza odbędzie się w Czułej Stodole w Płazie, ul. Siemota  2E – pomiędzy Krakowem i Katowicami, niedaleko Chrzanowa, w starym sadzie w sąsiedztwie starej stodoły – tutaj odbędą się spotkania i pokazy oraz warsztaty fotograficzne. 

🔸 To druga edycja pikniku, odbędzie się jak poprzednio w dniu symbolicznego „końca lata” czyli w ostatni weekend wakacji, w sobotę i niedzielę, 26 i 27 sierpnia 2023 roku. I jak w czasie poprzedniego pikniku, na uczestników czekają pokazy, warsztaty oraz programowa nowość.

 Nowością będzie Galeria Bezdomna w Czułej Stodole! Udostępniamy przestrzeń stodoły i sadu, gdzie każdy chętny może wywiesić i zaprezentować swoje prace. Wystarczy pojawić się na imprezie i przypiąć własną fotografie w przestrzeni wystawienniczej. Prace można też wysłać pocztą na adres Fundacji, a te zostaną wystawione w galerii. Szczegóły na końcu tej informacji oraz pod linkiem: https://fb.me/e/11utNKoQ2

🔸 Główną część programu stanowią pokazy i spotkania z fotografkami i fotografami. Zaczniemy od pokazu najlepszych fotografii minionego roku, autorstwa uczestników grupy „Fotografowanie w podróży”.

🔸Tuż po nim, Kamila Błaszkiewicz i Włodzimierz Batóg udowodnią, że ciekawe, fotograficzne tematy, kryją się zaraz za miedzą – podzielą się fotografiami i opowieścią „Niedzielna piłka”. Przez kilka lat podglądali z aparatem prowincjonalne drużyny piłkarskie w Świętokrzyskiem. Powstała z tego książka fotograficzna i niesamowita historia o całkowicie alternatywnej, sportowej rzeczywistości.

🔸Janusz Jurek, grafik i fotograf, laureat wielu konkursów fotograficznych, zabierze nas w podróż do świata fotografii ulicznej. „Teraz Street Photo” to podróż i w wymiarze geograficznym i stylistycznym, której głównym mianownikiem jest chęć zaskoczenia, rozbawienia, zdziwienia – wywołania emocji i udowodnienia, że świat nie zawsze wygląda tak, jak nam się wydaje.

🔸 Cześć pikniku z pokazami fotograficznymi zamknie, z przytupem, Iwona Karolak, fotografka która postanowiła zrealizować projekt „Silne kobiety”. Ale w błędzie jest ten, kto pomyśli, że bohaterek swojej wizualnej opowieści szukała na arenach sportowych. Znalazła je tuż obok własnego domu, zaś określenie „silne” w jej opowieści zyskuje nowego wymiaru.

🔸 Obok pokazów odbędą się warsztaty fotograficzne. Bartłomiej Jaśko zainauguruje otwarcie Studio Czuła. W cieniu rozłożystych renet, na rustykalnym tle stodoły pokaże i opowie jak realizować sesje fotograficzne z użyciem przenośnych zestawów oświetleniowych i w świetle zastanym.

🔸Piotr Trybalski zdradzi tajniki fotoedycji – sztuki wybierania i układania sekwencji zdjęć. Jak z 11 tysięcy fotografii ułożyć wystawę na 30 fotografii? Czy da się fotografować, aby to z pozoru karkołomne zadanie zaplanować już na etapie wykonywanych zdjęć?

🔸 To nie koniec atrakcji, nocną porą wybierzemy się na zdjęcia nocnego nieba i ścieżek gwiazd (zabierzcie aparaty, statywy i wężyki z interwałometrem!), zaś najbardziej wytrwali będą mogli w niedzielne dopołudnie fotografować jedną z najciekawszych panoram Beskidów i Tatr.

🔸 Imprezę zakończymy w niedzielę, w Krakowie. Wybierzemy się do Muzeum Fotografii na oprowadzaną przez kuratora wystawę laureatów Nagrody Deutsche Börse Photography Foundation 2023 – największego na świecie konkursu dla artystów posługujących się fotografią.

🔸 W czasie trwania pikniku będzie można zostać sfotografowanym, będzie można kogoś sfotografować (zaproście znajomych!). Przez całą sobotę udostępniamy nasze plenerowe Czuła Studio – stodołę, malowniczy sad i łąkę do realizacji zdjęć portretowych. Na chętnych czekać będzie foto-budka – specjalny, bezcieniowy namiot i modyfikatory światła. Można będzie użyć własnej lampy błyskowej albo fotografować w świetle zastanym.Fotografie do Galerii Bezdomnej można przysyłać na adres Fundacji Czuła Stodoła 32-552 Płaza, ul. Siemota 2E z dopiskiem „Galeria Bezdomna”. Do każdej fotografii należy dołączyć jej tytuł oraz imię i nazwisko autora oraz pisemną zgodę na wykorzystania fotografii na potrzeby ekspozycji w Galerii Bezdomnej oraz promocji tejże galerii w mediach. 

🔹 W czasie imprezy planujemy:- Dobre jedzenie i picie oraz coś na deser
– Długie rozmowy o fotografii i podróżach
– Konsumpcję papierówek prosto z drzewa
– Koce na trawie i hamaki do rozkoszowania się sielską okolicą
– Wieczorne ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek (także wegańskich)Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ale zachęcamy do wykupienia fundacyjnej cegiełki o wartości 50 zł, w ramach której każdy otrzyma:
– posiłek obiadowy (wegetariański, sobota, ok. godz. 17.00)
– posiłek kolacyjny – ogniskowy (wege lub nie, sobota, ok. godz. 21.00)Ilość cegiełek jest ograniczona, można je zamówić wpłacając kwotę na konto Fundacji z dopiskiem “Koniec lata”, nr konta 74 1140 2004 0000 3902 8033 8969.

🔹 Harmonogram wydarzeń:

Sobota, 26 sierpnia 2023

od godziny 12.00 – otwarcie bram czyli zaczynamy się schodzić w Czułej Stodole, czas na zrywanie papierówek z drzew i spokojne bujanie w hamaku, to czas na wieszanie fotografii w ramach Galerii Bezdomnej (wieszamy do godz. 15.00)
godz. 13.00 – 14.00 – oficjalne otwarcie pikniku, prezentacja najlepszych fotografii z podróży grupy “Fotografowanie w podróży”
godz. 14.00 – 15.00 – warsztaty fotoedycji z Piotrem Trybalskim
godz. 15.00 – 15.30 – wernisaż wystawy fotografii w ramach Galerii Bezdomnej
godz. 15.30 – 17.00 – otwarcie Czuła Studio – warsztaty błysku w plenerze z Bartłomiejem Jaśko
godz. 17.00 – 18.00 – czas wolny, rozmowy, wspólne fotografowanie w plenerowej foto-budce Studio Czuła.
godz. 18.00 – 19.00 – „Niedzielna piłka” – pokaz i spotkanie z Kamilą Błaszkiewicz i Włodzimierzem Batogiem
godz. 19.00 – 20.00 – „Teraz street photo” – pokaz i spotkanie z Januszem Jurkiem
godz. 20.00 – 21.00 – „Silne kobiety” – pokaz i spotkanie z Iwoną Karolak
godz. 21.00 – pokaz filmu, niespodzianki
od godz. 21.00 – ognisko integracyjne

Ok. godz. 01.00 – fotografujemy nocne niebo (jeśli aura pozwoli)

Niedziela, 27 sierpnia 2023ok. godz. 9.00 – “Tatry z Płazy” – fotospacer, fotografujemy Tatry z wzgórza nad Płazą.


godz. 14.00 – “Nagroda Deutsche Börse Photography Foundation 2023” – wspólne wyjście do Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Rakowicka 22A, 31-510 Kraków. Wejście na wystawę jest biletowane, bilety dostępne w kasie muzeum, na miejscu.  

Zakwaterowanie:
Można rozbić namiot, można też rezerwować zakwaterowanie w okolicy:
– Bolęcińskie Zacisze, ul. Zakopiańska, 32-540 Bolęcin (domki holenderskie, najlepiej w 4-5 osób)
– Agroturystyka Lipowiec, Lipowiecka 6A, 32-551 Wygiełzów
– Lawenda i Bluszcz, Podlesie 21, 32-551 Jankowice
– Domek gościnny przy Stajni Black&White, Zielona 8, 32-551 Olszyny (podobnie – dla 4-5 osób)
– Park Apartamenty Chrzanów, Oświęcimska 9a, 32-500 Chrzanów
– i jeszcze kilka w Trzebini, Chrzanowie, Zatorze (najlepiej szukać przez Booking.com)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.