Koncert Oli Nowak z zespołem w Czułej Stodole

🎼 Zapraszam Was na koncert Oli Nowak, inaugurację muzycznego sezonu w Czułej Stodole! 🥰Widzimy się w sobotę, 17 czerwca o godzinie 18.00. Będzie nieco jazzu, folku i nutka country. Oczywiście na żywo, w cieniu sadu. Wstęp na koncert jest wolny. Po koncercie będzie można zakupić płytę artystki.

🍀 OLA NOWAK to niepoprawna optymistka, której muzyka towarzyszy od dziecka, kiedy to śpiewała i grała w rodzinnej kapeli ludowej oraz nagrywała płyty z piosenkami dla dzieci. Wraz z postępami edukacji muzycznej stała się skrzypaczką, a na chwilę nawet pianistką i perkusistką. Dziś najchętniej śpiewa. Niektórzy twierdzą, że zna „wszystkie melodie świata”, jednak najchętniej wykonuje ukochane standardy w stylu COUNTRY, FOLK i JAZZ oraz własne kompozycje.


Jest także mamą “dwóch jedynaczek” – jak nazywa swoje dwie niezwykłe córki i miłośniczką wychowania dzieci w przyjaznych dla nich warunkach, zwłaszcza przy wsparciu takiej różnorodności, jaką oferuje muzyka. Nie tylko nadal nagrywa, komponuje, a czasem nawet produkuje publikacje dla dzieci, ale także stara się ciągle rozwijać swoje umiejętności, dlatego niedawno rozpoczęła studia w zakresie muzykoterapii, a na horyzoncie czekają już zaplanowane kolejne edukacyjne wyzwania.

🍀 Tak Ola pisze o rodzinnym muzykowaniu: Wraz z rodzicami założyłam w 2019 roku Stowarzyszenie “Dom z Kulturą” , które oficjalną działalność (z różnych powodów) inauguruje dopiero dzisiaj.


DOM Z KULTURĄ to nie organizacja, a przestrzeń do której Rodzina Nowaków z Nowej Huty zaprasza niezmiennie od lat. Wspólnie muzykujemy, świętujemy kolejne jubileusze rodzinnej kapeli ludowej KRAKUSY, jubileusze młodszych zespołów, jak np. grupa NOWOCKI oraz pomniejsze imprezy. Znane są nasze liczne wydawnictwa muzyczne, a także książkowe autorstwa różnych pokoleń Nowaków. Wkrótce mamy nadzieję powiększyć je o kolejne. Założenie organizacji zatem to tylko formalność, dzięki której mamy nadzieję dawać z siebie jeszcze więcej.

🍀 ALEKSANDER NOWAK – człowiek wielu talentów, multiinstrumentalista, jazzman, folklorysta, utytułowany heligonista, kompozytor i aranżer oraz edukator. Członek legendarnego zespołu Boba Jazz Band. W wolnych chwilach, jeśli tylko takowe znajduje, także artysta plastyk.

🍀 MARIA NOWAK – emerytowana pedagog-socjolog, utytułowana śpiewaczka ludowa, folklorystka i edukatorka.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.